Refill lønner seg ikke, faktisk... rart!

 


Man skal vel kunne gå ut i fra at det er billigere å kjøpe refill til noe enn å kjøpe det i "ordentlig" emballasje. Ikke når det gjelder Nescafe Gull.

Har du kjøpt et 200 gr glass og ønsker å fyllle det opp igjen må du i veldig mange (alle?) butikker kjøpe to stk 100 gr refillposer. Jeg har ikke sett noen butikker som selger 200gr refill.

Det betyr at NYE 200 gram koster deg 92,60 istedenfor 72,50 som det koster i glass. Er det logisk'a?
 100 kroner dyerer per kilo for å pakke det i 100gr poser istedenfor 200 gr glass. Hmm?

TIPS MEG GJERNE OM FLERE SLIKE EKSEMPLER!




16 kommentarer

IEvasDrakt

10.06.2012 kl.23:22

Jeg har også reagert på dette. Det er overhodet ikke mijøvennlig, - eller logisk for den del.. :)

verdentilvenus

11.06.2012 kl.07:41

Er det mulig? Synes det er frekt hvordan vi blir stadig vekk lurt.

Jeg er fremdeles irritert da jeg på lørdag tok med meg 2 barn får å spise lunsj på restaurant. De ville på McDonalds, jeg ville at de skulle spise et sunnere alternativ. Vi spiste på Olivia på Aker Brygge og regningen for 2 barn (12 år) og meg - 865.- kroner.. Latterlig! Blir provosert at man må betale så mye for alt mulig her i dette landet.. og i tillegg blir direkte lurt - som med kaffe refill! Går ikke an!

Kari Jaquesson

11.06.2012 kl.07:56

verdentilvenus: Vi blir vel ikke lurt, prisene står jo opplyst i butikken og på restaurantene. Men det er viktig å være våken forbruker. Jeg synes ikke 865,- for tre personer var så ille for middag. Men om man tar brus, vin og sånt til maten drar jo det opp.
Akkurat når det gjleder restauranter er det viktig å huske på at det er ikke bare maten man betaler for, men interiøret, betjeningen, servicen, oppdekkingen, atmosfæren, kvaliteten på tilberedning, mm

verdentilvenus

11.06.2012 kl.09:06

det var lunsj og ikke middag.. så derfor synes jeg det var dyrt. Som du sier, viktig å være våken forbruker :)
mhmm...VELDIG ulogisk...rart det skal være sånn egentlig

Rita

11.06.2012 kl.10:52

Faktisk 100 kr forskjell i kilopris!

Öyvind Saether

11.06.2012 kl.12:25

> kjøp 19.90 kr for 200g billig kaffe på Lidl

> fyll på Nescafe Gull glass

50 kroner spart!!

Kari Jaquesson

11.06.2012 kl.17:46

Öyvind Saether: Ja, men hvaslags kaffe? Utrolig få GODE pulverkaffer. Den som heter "Luxus" er helt pyton i hvert fall. Finnes forresten Lidl i Norge lenger?

synsegulla

11.06.2012 kl.22:02

Hvis du gidder å ta runden i butikken vil du finne ut at det er sånnb med mange ting. Div produkter fra Lilleborg, som Jif i refillposer er ofte dyrere.

Torbjørg

12.06.2012 kl.16:23

Hei Kari!

Prøver en gang til, jeg :). Har spurt deg under et annet innlegg, men fikk ikke svar. Jeg lurer virkelig på når den nye dvden kommer? Ble så glad når jeg hørte at den skulle komme rett etter 17 mai, men det er jo en stund siden nå?

Lurer også på en annen ting. Mener å huske at du skrev for ganske lenge siden at du skulle skrive et innlegg om tanita vekter? Jeg har litt lyst til å kjøpe meg en slik vekt og da hadde det vært super interessant med et innlegg om det.

Sjokoladepiken

12.06.2012 kl.21:43

Hei.

For meg så er det "logisk" at refillen koster mer enn originalen. Produsenten produserer mye mer av originalen og får da en lavere kostnad for å produsere den. Det er slik med kaffe også. 250g. posene vil alltid være billigere enn 1kg nettopp fordi at de produserer og selger mer av den størrelsen. Ikke mer hokkus pokkus enn det:-)

Lykketrollet

13.06.2012 kl.07:20

Har også reagert på dette. Men har oppdaget at Friele sin instantkaffe både er billigere og smaker godt!

Kari Jaquesson

14.06.2012 kl.21:38

Sjokoladepiken: Men hva er poenget med refill, da?

christina

16.06.2012 kl.08:29

Frile instant kaffe finnes i 200 grams refil, og er billligere en kaffeglassene. Kaffene er også bedre enn nescafe sin.

Engebukta

22.06.2012 kl.14:52

Jeg har sett at en stor flaske med Idun ketsjup har høyere kilopris enn de små flaskene. Ikke så mye dyrere riktignok, men det er litt rart.

Hege

11.07.2012 kl.09:43

Samme med rosiner. Refill pappesken med mindre rosiner i er dyrere enn den røde plastboksen.

Skriv en ny kommentar

hits